.....

افتتاح فروشگاه «تایپورنگ»: پیکسل، ماگ و تخته‌شاسی‌های تایپوگرافیک و رنگارنگ

بعد از مدتها یه پست غیر فونتی اینجا داریم 😉 اما همچنان مرتبط به تایپوگرافی و رنگ. همیشه می‌خواستم فروشگاه کوچیک آنلاینی باز کنم با محصولاتی مثل پیکسل و ماگ و تخته‌شاسی و… خب بالاخره این کار رو کردم! همین امروز مصادف با «جشن تیرگان» و البته تو ماه تیر که اول تابستونه و بهترین روز سال هم توشه: ۸ تیر (روز تولدم) 😀

خلاصه بگم و بعد لینک فروشگاه «تایپورنگ» رو بذارم که بهش سر بزنین اگه دوست داشتین و اگه خیلی دوست داشتین که لطف کنین به دوستاتون معرفی کنین که همه بدونن و مطلع شن. فعلن محصولات فروشگاه در آغاز راه به ۳ گروه اصلی تقسیم می‌شه:

۱- پیکسل‌ها

برای بخش پیکسل تصمیم گرفتم که از تک کاراکتر استفاده کنم. یعنی روی هر پیکسل فقط یک کاراکتر رنگی‌رنگی 😉 خود این پیکسل‌ها ۳ بخش دارن: ۱- حروف فارسی ۲- اعداد و ۳- علائم ریاضی

در ادامه تعدادی تصویر می‌بینین که نشون می‌ده فرم کارها به چه صورت هست. حروف فارسی رو برای این که می‌شه باهاش حرف اول نام و نام خانوادگی خودتون و یا دوست، رفیق، همراه، دوست خیلی خاص!، زن، شوهر و… رو سفارش داد، در نظر گرفتم و اعداد هم برای روز یا ماه تولد یا هر کاربرد عددی دیگه. و هر دوشون در کنار علائم ریاضی برای آموزش و یاد دادن الفبا و حروف و ریاضی به بچه‌های کم‌سن و سال هم می‌تونن گزینهٔ خوبی باشن. البته که نوجوانها و جوانها و اونهایی که هنوز دلشون جوونه، از مخاطبان اصلی این پیکسل‌ها هستن و خواهند بود.

پیکسل‌ها در ۳ نوع سوزنی، آهنربایی و پارچه‌ای عرضه می‌شن. تعداد کل پیکسل‌ها ۴۸ عدد هست که شامل ۳۳ حرف الفبای فارسی، ۱۰ عدد و ۵ علامت ضرب، جمع، منها، تقسیم و مساوی می‌شه.

۲- ماگ‌ها

برای ماگ‌ها دیگه حروف تنها رو در نظر نگرفتم و بحث کلن متفاوت شد. اما ماگ‌ها هم ۳ بخش دارن: ۱- ماگ‌های ماه تولد ۲- ماگ‌های شهرهای ایران و ۳- ماگ‌های تایپوگرافیک

ماگ‌های ماه تولد که از اسمش هم مشخص هست ۱۲ تا هستن که هر کدوم به یه ماه اختصاص دارن. روی ماگ عدد اون ماه دیده می‌شه و بخش هیجان‌انگیزش اینه که در کنارش عنوان ماه به فارسی امروز، عیلامی قدیم، اوستایی و هخامنشی – پارسی باستان – هم نوشته شده 😀 همه و همه با تایپوگرافی رنگارنگ و تصادفی خاص فروشگاه «تایپورنگ».

ماگ‌های شهرهای ایران هم در حال حاضر شامل ۶ شهر رشت، تهران، شیراز، اهواز، تبریز و اصفهان هست. اطلاعات روی ماگ شامل نام شهر و پیش‌شمارهٔ تلفن و جمعیت و لقبی برای شهر است. دستهٔ سوم و ماگ‌های تایپوگرافیک هم که انتزاعی هستن و فرمیک. این ماگ‌ها ۳ تا هستن.

ماگ‌ها رو می‌تونین با دسته و داخل رنگی و یا سفید (بی‌رنگ) تهیه کنین.

۳- تخته‌شاسی‌ها

بخش تخته‌شاسی‌ها تایپوگرافی محض هستن و قراره تابلوهای رنگی‌رنگی‌ خاصی باشن که اتاقتون تو خونه یا محل کار رو از کسالت و بی‌حالی دربیارن. حروف فارسی و اعداد با طبع شرقیِ ما رابطهٔ خوبی ایجاد می‌کنن و رنگهای کارها روحیهٔ بهتری برامون می‌سازن. این تخته‌شاسی‌ها در حال حاضر ۶ عدد هستن.

تخته‌شاسی‌ها رو می‌تونین در دو ضخامت ۸ و ۱۶ میلی‌متر و همین‌طور در دو اندازهٔ ۲۰×۳۰ یا ۳۰×۴۰ سانتی‌متر تهیه کنین.

* بسته‌های هدیه‌دار

در بخش بسته‌های هدیه‌دار هم می‌تونین بسته‌های چندتایی پیکسل‌ها و ماگ‌ها رو با تخفیفها و هدیه‌هایی ویژه پیدا کنین و البته بستهٔ ویژهٔ «تایپورنگ» که شامل یک ماگ، ده پیکسل و یک تخته‌شاسی به دلخواه خودتون هست رو به هیچ عنوان از دست ندین!

امیدوارم که از کارها خوشتون بیاد و اگه اهل تزئین لباس و کیف و کفشتون هستن برین سراغ پیکسل‌های سوزنی یا پارچه‌ای و اگه اهل پیکسل چسبوندن به اینور اونور هستین که آهنربایی‌ها رو امتحان کنین. اگه اهل قهوه و چایی زدن بر بدن هستین و شهرتون یا ماه تولدتون رو دوست دارین که ماگ‌ها منتظرتون هستن و اگه تصاویر انتزاعی تایپوگرافیک و رنگارنگ مورد پسندتون هست که ماگ‌های تایپوگرافیک و تخته‌شاسی‌ها دارن همین الان صداتون می‌کنن 😀 راستی ارسال تمام محصولات به شهر تهران رایگان هست.

فروشگاه تایپورنگ؛ دوست‌داشتنی‌های رنگارنگ