.....

هدیه: خرید ۱۲ فونت فارسی و لاتین کیخسرو

دربارهٔ خانوادهٔ پرجمعیت فونت «کیخسرو» به طور مفصل تو یه پست دیگه نوشتم. چون نمی‌خواستم اینجا خیلی شلوغ بشه. اون پست رو با کلیک روی دکمهٔ پایین می‌تونین ببینین. لطفن یه نگاهی بهش بکنین. پر هست از تصویر و توضیح. اینجا اما برای دانلود فونتها هست.

مراحل طراحی فونتهای کیخسرو

اما به طور خلاصه، کیخسرو یه خانوادهٔ ۱۵ تایی از فونتهای فارسی / لاتین جدا نویس هست. اینجاست که چند چیز رو باید توضیح بدم 🙂

۱۵ تا برای این که ۳ تای دیگه فونتهای «چند رنگ» هستن که اونا رو می‌تونین از اینجا و یا دکمه‌ای که آخر پست می‌ذارم دانلود کنین. نکتهٔ بعدی این که بقیهٔ فونتهای این سایت و فروشگاه فونت فارسی سیاوش همون طور که از اسمش پیداست، حروف لاتین ندارن. اما این ۱۲+۳ تا فونت تمام حروف و علائم پایهٔ حروف لاتین رو دارن. و سومین نکته این که فونت کیخسرو به دلیل یک ماجرای طولانی حدودن ۱۰ ساله، به طور کل یک الفبای جدید برای حروف فارسی هست و حروف رو به صورت جدا جدا می‌نویسه. اما نه همین طوری و بی‌سلیقه کنار هم انگار که کیبوردتون فاصله بندازه بین حرفها. تمام حروف به طور کلی دوباره با این نوع نگاه، ری‌دیزاین شدن.

متن پایین که توش به فارسی و انگلیسی نوشته شده کیخسرو (KayKhosrow) مخلوطی از ۱۲ فونت کیخسرو هست و تنها یک فونت نیست که این فرم رو ایجاد کرده 🙂

شهاب سیاوش - خرید ۱۲ فونت فارسی و لاتین جدا نویس کیخسرو

این فونتها برای نوشتن روزنامه و کتاب و اینها (حداقل متنهای ریزشون) طراحی نشدن. اینها همون طور که تو پست «مراحل طراحی کیخسرو» مفصل نوشتم، برای کارهای گرافیکی، تایپوگرافی، پوستر، تصویرسازی و مواردی از این دست هستن که در اونها شما نه تنها نیاز به نوشتار رایج ندارین بلکه می‌خواین بدون دردسر یک فرم مدرن از حروف فارسی و لاتین کاملا مشابه داشته باشین.

حروف فارسی و لاتین این فونتها جوری با هم هماهنگ هستن که از لحاظ ارتفاع و ضخامت و آهنگ قرارگیری حروف، کاملا شبیه به هم دیده می‌شن و مخصوصن در طراحی‌هایی که از هر دو زبان فارسی و انگلیسی استفاده می‌کنین، می‌تونن مفید باشن.

شهاب سیاوش - خرید ۱۲ فونت فارسی و لاتین جدا نویس کیخسرو

اسامی فونتها به این ترتیب هست. بر روی هر کدوم کلیک کنین تصویر تمام کاراکترهاش رو می‌تونین ببینین:

۱-۶ : کیخسرو (عادی، مورب، ضخیم، سیاه، ضخیم مورب و سیاه مورب)

۷ : کیخسرو ایرانیک

۸ : کیخسرو دور خط

۹ : کیخسرو گرد

۱۰ : کیخسرو نرم

۱۱ : کیخسرو تو خالی

۱۲ : کیخسرو پارسی سره

خب یه نگاهی به این فونتها بندازیم. تاکید می‌کنم که تو فونتهای فارسی و لاتین کیخسرو، حروف فارسی با نگارش رایج فرق دارن و جوری طراحی شدن که دقیقن مثل حروف لاتین باشن. به این ترتیب وقتی با این فونتها فارسی و لاتین رو با هم بنویسین به سختی می‌شه بی‌نظمی و بالا و پایین رفتن حروف رو دید. طوری که شاید در نگاه اول دیده نشه که در متن پایین کلمه‌های لاتین و فارسی در کنار هم هستن 🙂 لطفن روی تصاویر کلیک کنین تا وارد وضعیت تمام‌صفحه بشین.

تصاویر پایین که توش به فارسی و انگلیسی با مجموعهٔ ۱۲ فونت کیخسرو، یک رباعی از خیام نوشته شده محصول تنها یک فونت نیست و نسخه‌های مختلف در کنار هم اومدن. برای دیدن تمام کاراکتر ست حروف لطفن به این لینک مراجعه کنین.

If you have some Persian & Latin نوشته with these فونتها it would be the same & it’s بسیار عالی است!

و این هم پوستر نمونه نوشته و کلمه با تمام استایل‌های فونتهای کیخسرو:

شهاب سیاوش - خرید ۱۲ فونت فارسی و لاتین جدا نویس کیخسرو

اگر در داخل ایران هستین، می‌تونین این فونتها رو در ۳ فرمت otf، ttf و woff با هزینهٔ کمتر از نصف پیتزا بخرین 🙂 اگر ایرانی خارج از کشور هستین و هنوز کارت بانکی ایرانی دارین که از همین راه می‌شه، ولی اگه ندارین، می‌تونین از سایت‌های خارجی بخرین که انتهای پست هست. البته توجه داشته باشید که باز هم حق تغییر نام و عنوان و دست بردن در حروف و گلیف‌ها و خلاصه هر گونه دخل و تصرفی تنها با اجازه‌‌ٔ من امکان‌پذیر هست. ممنون 🙂

تصاویر بیشتر از تمام کاراکترهای فونتها و توضیحات تکمیلی پیش از خرید

راهنمای انتخاب فونتها بر اساس شماره و پنگرام فارسی و لاتین:

راهنمای انتخاب فونتها بر اساس شماره و پنگرام فارسی و لاتین:

جملهٔ نمونه فارسی: «کلاغ فرز و چابک ظهر هر روز با صدای ضخیم و عذاب‌آورش به جستجوی یک مثقال گنج پنهان در حیاط رژه می‌رفت»

اینم جملهٔ نمونهٔ لاتین: «The quick brown fox jumps over the lazy dog»

روی نام فونتها کلیک کنین تا جمله‌ها رو ببینین:

۱ : کیخسرو عادی  ۲ : کیخسرو مورب  ۳ : کیخسرو ضخیم  ۴ : کیخسرو سیاه  ۵ : کیخسرو ضخیم مورب  ۶ : کیخسرو سیاه مورب  ۷ : کیخسرو ایرانیک  ۸ : کیخسرو دور خط  ۹ : کیخسرو گرد  ۱۰ : کیخسرو نرم  ۱۱ : کیخسرو تو خالی  ۱۲ : کیخسرو پارسی سره

دو نسخه از فونتهای کیخسرو یعنی «عادی» و «پارسی سره» از Stylistic Alternates یا {salt} پشتیبانی می‌کنن و حرفهای «کاف» و «گاف» در اونها کشیده می‌شن. آنهم فقط مواقعی که حروف خاصی بعدشون بیاد:

خرید یکی از نسخه‌های فونت کیخسرو به دلخواه خرید ۲ نسخهٔ دلخواه از فونتهای کیخسرو خرید ۳ نسخهٔ دلخواه از فونتهای کیخسرو خرید ۶ نسخهٔ اول فونتهای کیخسرو خرید ۶ نسخهٔ دوم فونتهای کیخسرو خرید تمام ۱۲ فونت کیخسرو

این سایت و صفحهٔ خرید هر دو با پروتکل‌های https امن شده‌اند.

دانلود ۳ فونت «چند رنگ» فارسی و لاتین کیخسرو

لطفا در صورت خرید، به هیچ عنوان فایل فونت رو برای دوستاتون نفرستین و یا در بلاگ، سایت‌های دانلود و یا انجمن‌ها آپلود و عرضه نکنین. اگر احساس کردین که دیگران هم ممکنه بخوان این فونت رو داشته باشن، می‌تونین لینک این صفحه رو باهاشون به اشتراک بذارین. پیشاپیش ممنون 🙂

Hi, If you are not an Iranian visitor and for some reason you want to have this Persian font in ttf, otf and woff formats, you can buy it from here and here:

Read the design brief on Behance  ‌Buy from GraphicRiver  Buy from Gumroad

If you had any problems, you can always contact me.

اینم ببین »»  دانلود فونت‌های فارسی سیاوش میترا دفرمد عادی و سفید‌مشق!

شهاب!

نوروز پیروز و اینم ۵۰ درصد تخفیف برای تمام فونتهای سیاوش :)

اگه دوس داشتی نظرت رو بنویس:

avatar
wpDiscuz
دانلود فونتهای فارسی «سیاوش»