.....

فونت فارسی سیاوش دالی

خب امروز ۸ تیر هست و روز تولد من 😀 و چون تیر چهارمین ماه سال هست پس ما هم می‌ریم که داشته باشیم ۴ تا فونت جدید رو! روز تولد معمولن آدما می‌شینن به دیوار زل می‌زنن یا کیک و چایی می‌خورن، اما اینجا همه چی فونتیه همیشه 🙂 و چون این اتفاق از نوادر قرن هست پس به نوعی سوررئال حسابش کرده و می‌ریم به سراغ فونت «سیاوش دالی». این دالی همون سالوادور دالی هست و قضیهٔ این فونت رو تا لحظاتی دیگه توضیح می‌دم. فونت دوم «سیاوش ناپیدا» هست.

خرید فونت دالی بستهٔ تخفیفی این فونت

فونتهای من اگه قبلن دیده باشین‌شون سعی می‌کنن که به هر نحوی شده عادی و معمولی نباشن. دارم از خودم تعریف نمی‌کنم به هیچ وجه. منظور اینه که با عرف رایج فرق دارن و این از هشت نُه سال پیش ایدهٔ من بوده که ما این جور فونتهای فارسی هم لازم داریم و فقط بحث فونت روزنامه و نوشتار شیک و پیک نیست. کلی هم حرف خوردم براش که نتیجه می‌ده حتمن راه درستی بوده 😉 واسه همین تو هر کدوم از فونتها از درتی تا میترا دفرمد و یا فونتهای کیخسرو، این جلوهٔ غیر رسمی رو سعی کردم عملی کنم. اما حالا در سیاوش دالی، دیگه تا حد نهایت جنون و عجیب غریبی پیش رفتم! فونتی که با الهام از فرم‌های وا رفته و منحنی‌وار سالوادور دالی طراحی شده. حروفی که سر جای خودشون درست حسابی جا نیفتادن و انگار که هر لحظه دارن سقوط می‌کنن.

مجموعه‌ای از کاراکترهای بی‌حال و از معنی افتاده که حتی به هم متصل هم نیستن. حروف شبیه به هم گاهی شباهتی به هم ندارن و به طور کلی انگار فقط دور هم جمع شدن که یه فضایی رو اشغال کرده باشن. فونت فارسی دالی رو برای پروژه‌های تایپوگرافی و جلد کتاب و پوستر می‌شه استفاده کرد. حتی می‌شه از اون در طراحی‌های تصویرسازی و عنوان‌ها و تیترها در صفحه‌آرایی هم کمک گرفت.

خب یه نگاهی به حروف این فونت و فضای کلیش بکنیم و و بعد بریم برای لینک دانلود. به فرم حروف و جدا افتادگی‌شون از هم و همین طور نقطه‌ها نگاه کنین تا سالوادور خودش نیومده ما رو ادب کنه! توجه داشته باشین که این فونت می‌خواد که نامتوازن باشه و با تعاریف رایج زیبایی‌شنایی به نوعی شاید حتی «زشت» به حساب بیاد! وارد بحث فلسفهٔ هنر و زیبایی‌شنایی نشیم اما شرط می‌بندم که این غریب‌ترین فونت فارسی انتخاب می‌شه اگه مسابقه‌ای به این مضمون بذارن. به دنیای سوررئال خوش اومدین 😉

اینم ببین »»  فونت فارسی و لاتین سیاوش مانا

پیش‌نمایش با متن دلخواه:

سه نکتهٔ مهم: فونتهای مخصوص پیش‌نمایش دمو هستن و علاوه بر لوگو و خطوط روی گلیف‌ها، فرم کلی و کیفیتشون هم پایین هست. کرنینگ و فواصل و بعضی از ویژگی‌های اپن‌تایپ هم ممکنه غیرفعال شده باشه. این بخش فقط برای آشنایی با حالت کلی فونت هست و شما با استفاده از این بخش «شرایط خرید» فونتها رو می‌پذیرین.

کلاغ فرز و چابک ظهر هر روز با صدای ضخیم و عذاب‌آورش به جستجوی یک مثقال گنج پنهان در حیاط رژه می‌رفت
  • مزایای خرید:
  • موارد استفادهٔ پیشنهادی:
  • ویژگی‌های فونت:
دریافت رایگان نسخه‌های به روز شدهٔ فونت برای همیشه، همراه بودن نسخهٔ وب، تخفیف برای تمام خریدهای بعدی
عناوین و تیترها، استفاده در تصویرسازی، طراحی کتاب، پوستر، تایپوگرافی و تی‌شرت، تابلوی نئونی
نرم و لطیف، از شکل افتاده، نمایشی و غیر رسمی، جدا نویس، تصادفی‌نویس  

اگه داخل ایران هستین، می‌تونین این فونت رو در ۴ فرمت woff ،ttf ،otf و woff2 و با هزینهٔ کمتر از یه نصفه پیتزا بخرین 🙂 اگه خارج از کشور هستین و هنوز کارت بانکی ایرانی دارین که از همین راه می‌شه، ولی اگه ندارین، به آخر پست برین و با کارت اعتباری بانکهای خارجی و یا پی‌پل خرید کنین. البته توجه داشته باشین که باز هم تغییر نام و عنوان و دست بردن در حروف و گلیف‌ها و خلاصه هر گونه دخل و تصرفی تنها با اجازه‌‌ٔ من امکان‌پذیر هست. ممنون 🙂

شرایط خرید:

شرایط خرید:

این فونت مشمول قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان می‌شود و خریدار تنها در حالتی به طور قانونی مجاز به استفاده از آن است که فایل فونت را از دامنهٔ shahabsiavash.com و یا sfonts.ir خریداری کرده باشد. این استفاده شامل هر گونه بهره بردن و به کارگیری اعم از امور شخصی کاملا رایگان و یا تجاری‌ست.

برای استفاده از این فونت هر کاربر نیاز به خرید جداگانهٔ یک نسخه دارد و بنابراین کپی و قرار دادن بر روی بلاگ، سایت، انجمن، کانال تلگرام و مانند آن برای دانلود دیگران ممنوع است. همچنین هر گونه الهام گرفتن، پیاده‌سازی، تبدیل و اجرای نسخهٔ مشابه بر اساس نسخهٔ اصلی یا نسخه‌های دمو و یا تصاویر فونت نیاز به اجازهٔ طراح دارد. تمام حقوق مادی و معنوی فونت برای طراح آن (شهاب سیاوش) محفوظ است و شما با بازدید از این صفحه و دیدن تصاویر و نیز خرید نسخهٔ اصلی و یا استفاده از نسخه‌های دموی هر فونت تمام این شرایط را می‌پذیرید.

خرید فونت دالی بستهٔ تخفیفی این فونت

این سایت و صفحهٔ خرید هر دو با پروتکل https امن شدن

 

لطفن در صورت خرید، به هیچ عنوان فایل فونت رو برای دوستاتون نفرستین و یا در بلاگ، سایت‌های دانلود و یا انجمن‌ها آپلود و عرضه نکنین. اگر احساس کردین که دیگران هم ممکنه بخوان این فونت رو داشته باشن، می‌تونین لینک این صفحه رو باهاشون به اشتراک بذارین.. پیشاپیش ممنون 🙂

این هم کانال تلگرام برای مطلع شدن از فونتهای جدید و تخفیف‌ها.

اینم ببین »»  تا ۶۵٪ تخفیف نوروزی: بستهٔ ویژهٔ ۷ فونت به انتخاب شما + دانلود تقویم یک‌صفحه‌ای سال ۱۳۹۸

اگه ایران نیستین : If you don't live in Iran

اگه ایران نیستین : If you don't live in Iran

If you don’t live in Iran and don’t have an Iranian bank credit card, you can buy the font(s) by contacting me:

Email me